Toto je také dostupné v English Deutsch ไทย

Byla vždy vyhledávaná procedura, a v současné době obliba masáže ještě stoupá. Je to převážně způsobeno uspěchaným a nesprávným způsobem přístupu k sobě samému z časově náročných důvodů a životnímu stylu. Lidé mají nedostatek pohybu. Je to díky sedavému zaměstnání nebo svá těla zase i nepřiměřeně přetěžují jednostrannou pohybovou zátěží. Následná nedostatečná regenerací unaveného organismu tělu také neprospívá. Najdou se i sportovci, kteří jsou příliš zaujatí svým tréninkem. Netrpělivostí na vysněné výsledky podceňují přípravné a zotavné procesy. Každý ať už pracujete v kanceláři či jste sportovec nebo fyzicky pracující člověk, měli byste se o své tělo tedy starat a chodit pravidelně na masáž.

Regenerace

Každá činnost vede k větší či menší fyzické či psychické únavě.

Pokud chceme mít aktivní život a regenerovat rychleji, musíme zahrnout do svého časového programu aktivní regeneraci, kterou masáž určitě je.

Co je masáž?

Patří mezi nejstarší známé způsoby léčení. Důkazy o jejím využívání v léčebné terapii pocházejí nejen ze staré Číny, z nejstaršího uznávaného lékařského textu Nei Ching. Ví se i o dějinách masáže Egyptě, Indii, Thajsku, atd. V Číně to bylo přes 4000 let, co se masáž vyvíjela. V Egyptě jsou důkazy o masáži z období před 2300 let před Kristem.

V průběhu dějin byla ve všech kulturách masážje využívána jako terapeutický prostředek na fyzické a psychické choroby a problémy. Mnoho zemí je masáž především historickou tradicí, předávanou po staletí v rodinném kruhu nebo v uznávaných komunitách, jako mohou být náboženské chrámy (viz. například thajská masáž). V některých zemí začnou své potomky masírovat, jakmile se jim zahojí pupík.

Jedná se tedy o vědomé uplatnění tisíce let starých technik od lidí, kteří jsou více spjati s přírodou. Lidé na Západě jakoby zapomněli a opět se vracejí ke starým praktikám, které tak dlouho fungují a následně tomu paradoxně říkají “alternativní medicína”. Řeč je tu také o práci s reflexními body versus masáže, které jsou u thajské masáže používány po staletí. Svůj pohled na masáže si obyvatelé Asie stále udržují. Jsou to praktiky které jsou tam tak běžné, jako u nás je používání např. hřebenu na vlasy. Každodenní aplikace masáže je pro ně důležitější a má větší roli, než jen je úleva od napětí, uvolnění ztuhlých svalů a zmírnění fyzické bolesti.

Je dobře známo, že masáž pomáhá zmírnit únavu, stres a další nepříjemné stavy, jenž si můžeme přivodit při každodenních aktivitách. Proto je určena téměř pro každého.

K čemu je masáž dobrá?

Jako léčebná metoda svými mnoha terapeutickými účinky působí na celé tělo, přináší energii, uvolňuje a osvěžuje, léčí.