Thajská

masáž

O thajské masáži obecně

zavolejte nám778 808 123

Thajská masáž pro rovnováhu těla a ducha

reflexní masážThajská masáž je úchvatná jako thajská kuchyně nebo krása thajských žen. Je výsledkem vlivu čínské medicíny a indické jógy. Vyváženost této masáže je pozoruhodná. Uvolňuje energetické linie, protahuje a vrcholí velkými jógovými ásanami (držení těla), který netrénovaný člověk sám nedosáhne. Přes intenzitu a práci s hlubokými strukturami není tradiční masáž vyčerpávající pro maséra ani pro masírovaného. Vidíte-li dobrého thajského maséra při práci, můžete mít pocit, že thajská tradiční masáž je vlastně meditací. Thajská masáž není nic erotického. Jedná se o léčebnou masáž. Za to thajská olejová masáž je více relaxační a nabízí několik variant aplikace.

Představa energetických drah probíhající celým tělem je základem thajského lékařského učení. Thajská masáž zná nejdůležitějších deset. Pomocí sítě energetických linií (Prána Nádi) je lidská bytost napájena životní silou. Západní věda je stále na pochybách o existenci těchto drah. Lze ji ověřit prakticky při dosažení uzdravení či minimálně od stávajícího onemocnění. Poruchy v proudění energie snižují hladinu Prány v těle a vedou k rozvoji onemocnění. Práce na energetických drahách spolu s masáží tlakových bodů odstraňuje blokády, podporuje volný tok Prány a obnovuje návrat zdraví a pocitu pohody. Víceméně stejnou teorii nacházíme v čínské akupunktuře a japonském Shiatsu, které se vyvíjelo v závislosti na Číně, kde se energetické dráhy nazývají meridiány.

Manuální medicína, fyzioterapie či chiropraktika v západním lékařství jsou daleko bližší thajské masáži, ale ani zde se nepracuje s energetickými drahami a body; teorie těchto oborů je postavena na znalosti anatomie. Jedině reflexní masáž se blíží thajské svým přístupem k energetickým bodům.

Každá masáž má také za úkol navodit fyzické, psychické uvolnění a radost pro vás, rodinu či přátele. Pokud máte zájem o objednávku masáže, tak nás kontaktujte, použijte rezervačního systému nebo použijte náš eShop pro zakoupení dárkového poukazu.

thajská masážTradiční thajská masáž se provádí na zemi nebo masážním lůžku s tvrdší matrací ve volném a pohodlném oděvu nebo na holé tělo s pomocí ručníků. Podobně jako čínské masáže (tuina či anmo) a dalších akupresurních masáží jako např. Shiatsu. Ostatní jiné thajské masáže se provádějí na svlečené tělo a s masážním olejem.

Ostatní rozdíly mezi klasickou a thajskou masáží

Díky technikám a provádění thajské masáže, ji může provádět i žena menšího vzrůstu a bez tak velkého úsilí. Sportovní či tzv. klasická masáž je pro maséra velmi fyzicky náročná. Soustředí se jen na práci se svaly a měkkou tkání. Žena masérka klasické masáže často nemusí zvládnout masáž tak zdatně jako muž nebo thajská masérka.

Historie thajské masáže

Jivaka Kumar BhakkaNejstarší kořeny thajské masáže leží v Indii. Thajská masáž přišla do Thajska společně s budhismem. Legendárním zakladatelem tohoto umění byl severoindický lékař, známý pod jménem Jivaka Kumar Bhakka, součástník Buddhy a osobní lékař krále Magadhy Mimbisary před 2500 lety. Není to tak hodně dávno, kdy se thajská masáž poskytovala jen budhistických chrámech. Moderní doba a turismus v Thajsku způsobil rozšíření i do jiných míst.

V Thajsku je tento zakladatel nazýván doktor Jivaka a je také považován za objevitele léčivé síly rostlin a nerostů. Tři součásti Ajurvédské medicíny jsou parní lázeň, léčba rostlinami a masáž. U nás je nabízena kombinace těchto součástí např. jako bylinná masáž. Terapii aromaterapeutickou párou dost možná v budoucnu nabídneme, tak aby byla thajská masáž nabízena v souladu s tradiční formou nabízenou v profesionálních tradičních salonech v Thajsku.

Maséři

Dobrý masér pojímá tradiční masáž jako meditaci. Začíná ji s Puja, meditativní modlitbou pro plné soustředění na práci a uzdravení, které thajská masáž zprostředkovává. Thajci jsou většinou budhisté.

Ten, kdo navštíví dobrého thajského maséra může mít i dojem, že nenavštívil jen tak nějakého maséra, ale může mít pocit, jako by navštívil fyzioterapeuta, který neřeší problém jen samotnou masáží. Masáž totiž nenabízí vždy řešení problému. Proto dobrý thajský masér napravuje také protahováním a rozhýbáváním těla, zabývá se akupresurními body a ostatním co už bylo řečeno.