Thajská

masáž

O thajské masáži obecně

zavolejte nám778 808 123

Thajská masáž pro rovnováhu těla a ducha

reflexní masáž

Starodávné znázornění těla. Takové a i jiné podobné obrázky můžete vidět ve známém chrámu Wat Pho v Bangkoku, odkud pochází jižní styl thajské masáže.

Přehled všech našich thajských masáží, které nabízíme, najdete na stránce o službách.

Thajská masáž pro rovnováhu těla a ducha

Thajská masáž je úchvatná jako thajská kuchyně nebo krása thajských žen. Je výsledkem vlivu čínské medicíny a indické jógy. Vyváženost této masáže je pozoruhodná. Uvolňuje energetické linie, protahuje a vrcholí velkými jógovými ásanami (držení těla), který netrénovaný člověk sám nedosáhne. Přes intenzitu a práci s hlubokými strukturami není tradiční masáž vyčerpávající pro maséra ani pro masírovaného. Vidíte-li dobrého thajského maséra při práci, můžete mít pocit, že thajská tradiční masáž je vlastně meditací. Thajská masáž není nic erotického. Jedná se o léčebnou masáž. Za to thajská olejová masáž je zkombinovaná s tou tradiční a je více relaxační a nabízí několik variant aplikace např. jako masáž horkými kameny.

Představa energetických drah probíhající celým tělem je základem thajského lékařského učení. Thajská masáž zná nejdůležitějších deset. Pomocí sítě energetických linií (Prána Nádi) je lidská bytost napájena životní silou. Západní věda je stále na pochybách o existenci těchto drah. Lze ji ověřit prakticky při dosažení uzdravení či minimálně od stávajícího onemocnění. Poruchy v proudění energie snižují hladinu Prány v těle a vedou k rozvoji onemocnění. Práce na energetických drahách spolu s masáží tlakových bodů odstraňuje blokády, podporuje volný tok Prány a obnovuje návrat zdraví a pocitu pohody. Víceméně stejnou teorii nacházíme v čínské akupunktuře a japonském Shiatsu, které se vyvíjelo v závislosti na Číně, kde se energetické dráhy nazývají meridiány.

Manuální medicína, fyzioterapie či chiropraktika v západním lékařství jsou daleko bližší thajské masáži, ale ani zde se nepracuje s energetickými drahami a body; teorie těchto oborů je postavena na znalosti anatomie. Jedině reflexní masáž se blíží thajské svým přístupem k energetickým bodům.

Každá masáž má také za úkol navodit fyzické, psychické uvolnění a radost pro vás, rodinu či přátele. Pokud máte zájem o objednávku masáže, tak použijte rezervační systém nebo pro nákup poukazů použijte náš eShop.

tradiční thajská masáž

Tradiční thajská masáž

Tradiční thajská masáž se provádí na zemi nebo masážním lůžku s tvrdší matrací ve volném a pohodlném oděvu nebo na holé tělo s pomocí ručníků. Podobně jako čínské masáže (tuina či anmo) a dalších akupresurních masáží jako např. Shiatsu. Ostatní jiné thajské masáže se provádějí na svlečené tělo a s masážním olejem.

Ostatní rozdíly mezi klasickou evropskou a thajskou masáží

Díky technikám a provádění thajské masáže, ji může provádět i žena menšího vzrůstu a bez tak velkého úsilí. Sportovní či tzv. klasická masáž je pro maséra velmi fyzicky náročná. Soustředí se jen na práci se svaly a měkkou tkání. Žena masérka klasické masáže často nemusí zvládnout masáž tak zdatně jako muž nebo thajská masérka. Proto jsou naše thajské masérky často překvapením s tím, jakou mají sílu.

Historie thajské masáže

Jivaka Kumar Bhakka

Jivaka Kumar Bhakka

Nejstarší kořeny thajské masáže leží v Indii. Thajská masáž přišla do Thajska společně s budhismem. Legendárním zakladatelem tohoto umění byl severoindický lékař, známý pod jménem Jivaka Kumar Bhakka, součástník Buddhy a osobní lékař krále Magadhy Mimbisary před 2500 lety. Není to tak hodně dávno, kdy se thajská masáž poskytovala jen budhistických chrámech. Moderní doba a turismus v Thajsku způsobil rozšíření i do jiných míst s tím pak přišel i masážní olej a zkombinování tradiční thajské masáže s technikami používané s olejovou masáží.

V Thajsku je tento zakladatel nazýván doktor Jivaka a je také považován za objevitele léčivé síly rostlin a nerostů. Tři součásti Ajurvédské medicíny jsou parní lázeň, léčba rostlinami a masáž. U nás je nabízena kombinace těchto součástí např. jako bylinná masáž. Terapii aromaterapeutickou párou máme také už od března 2018 v nabídce.

Maséři

Ten, kdo navštíví dobrého thajského maséra může mít i dojem, že nenavštívil jen tak nějakého maséra, ale může mít pocit, jako by navštívil fyzioterapeuta, který neřeší problém jen samotnou masáží. Masáž totiž nenabízí vždy řešení problému. Proto dobrý thajský masér napravuje také protahováním a rozhýbáváním těla, zabývá se akupresurními body a ostatním co už bylo řečeno.

Dobří thajští maséři mají totiž výhodu v rozdílném pohledu na tělo. K tomu pokud mají správné vedení od dobrého učitele a nabité znalosti, jsou zruční, tak tyto kombinace zajišťují nejlepší předpoklady pro vykonávání praxe. Díky tomu se liší od ostatních.