Toto je také dostupné v English Deutsch

V časových variantách: 30 min. | 60 min. | 90 min.
Koupit jako dárek | Rezervace

Jedná se o masáž spodní části těla. Reflexní masáž chodidel, masáž lýtek, stehen. V delší variantě je věnována také péče masáží ramen, šíje a hlavy.

Reflexní masáž vznikla dlouhým vývojem a vznikla tak protnutím několika poznání těla a to včetně poznání čínské medicíny. Provádí se stlačováním bodů pomocí masážních pomůcek na reflexní masáž. Nebo k této masáži napomáhají pouze prsty masérů či mohou techniky používání pomůcek kombinovat společně prsty maséra.

Reflexní body na chodidlech mohou naznačit problémy s fungováním orgánů v našich tělech a také je ovlivnit. Bolest v některých bodech nám může právě napovědět problémy s orgány a podle mapy reflexních bodů můžeme najít ten nebo onen orgán je energeticky v nerovnováze.

Má stejné uvolňující účinky jako viz Masáž zad, atd. (zjistěte více) - horní části těla. Plus masáž chodidel má více plus. Na chodidlech je mnoho energetických bodů, které příznivě ovlivňují chod vnitřních orgánů. Masáž chodidel se nedoporučuje těhotným ženám, u kterých by se mohl objevit i negativní vliv na plodu dítěte a tak se u masáže pro těhotné neprovádí.

Pokud jste byli v Thajsku, tak je to masáž, se kterou jste se možná setkali nejčastěji na nejrůznějších místech a to i třeba na tržištích, plážích, nebo přímo v masážních salónech. Často praktikována jen na nějakém pohodlném křesle s podložkou na nohy nebo přímo na masérském lůžku.