Toto je také dostupné v English Deutsch ไทย

V časových variantách: 60 min. | 90 min. | 120 min.
Koupit jako dárek | Rezervace

V těhotenství žena zažívá důležité fyzické a emocionální změny. Thajská masáž pro těhotné, která je samozřejmě uzpůsobená, je bezpochyby jednou z metod, jejíž se dá těhotná žena podpořit, bezpečně a připravit na porod.

Thajská olejová masáž pro těhotné je např. uzpůsobena tím, že se nemasírují chodidla, kde je mnoho reflexních bodů, které mohou ovlivnit miminko a např. masáž zad se provádí na boku, na některá místa se nepůsobí takovým tlakem nebo se také vyhne (oblast hýždí - pánve).

Do 3 - 4 měsíců by se měla nastávající maminka masážím vyhnout. Jinak bez omezení s ohledem na kontraindikace masáže. Tedy od 4. až do 8. měsíce se doporučuje provádět tuto specializovanou a uzpůsobenou masáž. Provádí se na boku, v sedě a zádech, protože nelze, aby těhotná žena ležela na břiše. Masáž zad lze tedy provádět jen v poloze na boku.

V posledních měsících těhotenství miminko reaguje nejen na doteky, ale i na zvuky a celkovou pohodu matky, která se díky masáži dostává do lepší pohody a nálady.

Thajská masáž pomáhá od bolestí a od drobných bolestí. Působí blahodárně proti nevolnostem a bolestem hlavy, páteře, snižuje otoky nohou a únavu. Vynikající na celkové zdraví maminky i plod. Pro oba šťastnější a pohodovější pocit, lepší spánek a odolnost proti stresu, nachlazení. Zlepšuje krevní oběh.

Dále těhotenská masáž zajišťuje také tyto terapeutické účinky:

  • Zmírňuje ranní nevolnost, zácpu a průjem.
  • Zmírňuje pálení žáhy a poruchy trávení.
  • Napomáhá proti vzniku strií.
  • Posiluje břišní svaly.
  • Zabraňuje vytvoření křečových žil, křečí a bolestem.

V druhém trimestru doporučujeme masírovat dvakrát týdně nebo i častěji. V posledních týdnech těhotenství je doporučeno provádět masáž každý den.

Každodenní masáž beder, kostrče a kyčlí je vhodná jako prevence proti "poslíčkům" objevujícím se před porodem.

Masáž po porodu

Masáž celého těla se po porodu doporučuje až po šesti týdnech, ale s naším doporučením až po 2. až 3. měsících.

Masáž chodidel, ramen, hlavy a šíje může být prováděna i dříve, pokud nejsou nějaké poporodní komplikace (krvácivé stavy a jiné kontraindikace masáže).

Pár dní po porodu si můžete své břicho hladit sami, ale ne masírovat. Pokud máte po císařském řezu, vyhněte se jizvě.