Toto je také dostupné v English Deutsch ไทย

V časových variantách: 60 min. | 90 min. | 120 min. | 180 min.
Koupit jako dárek | Rezervace

Tato masáž vznikla v Indii před více než 2500 roky a spolu s poznáním těla podle čínské nauky a medicíny se protla v Thajsku. Jedná se o hloubkovou masáž. Teoretický základ pro tento styl práce s tělem je existence "energetického těla", která zahrnuje energetické dráhy, které prochází tělem. Na konkrétní body je vyvíjen tlak a protahuje se tělo jógovým protahováním k uvolnění blokád, uvolnění a obnovu energetického toku v těle. Na tuto masáž se nepoužívá masážní olej nebo emulze. Může se použít jen balzám na opravdu problematické části měkké tkáně. Ten má za úkol danou část zahřát či ochladit (příp. obojí).

Tradiční thajská masáž dává základ všem ostatním thajským masážím. Každá masérka, která skvěle zvládne techniku této masáže, lze teoreticky říci, že může aplikovat i jiné druhy thajských masáží, které z této tradice vychází.

Více historie thajské masáže (odkaz).

Jak se tedy masíruje?

Není to hnětení měkké tkáně po vláknech (svalů, atd.) tak jako to je u thajské olejové masáže, ale na tuto měkkou tkáň se vyvíjí tlaky. Je to tedy směs akupresury, práce s energií a jemnými jógovými protahováními (viz historie thajské masáže). Klient čili náš člen při této proceduře má na sobě pohodlné oblečení, které získá od nás. Leží na podlaze s tvrdou až měkkou matrací nebo na masážním lůžku. Ve více nad míru vyhřátém prostředí masérka také může použít místo oblečení ručníků, přes které vyvíjí masážní tlaky úplně stejně jako přes oblečení. Pro ty stydlivější, může být přeci jen oblečení výhodou a vcelku i praktičtější a to vzhledem k manipulaci masírovaného, změnám poloh (na břiše, zádech, v sedě).

Výhody

Uvolňuje ztuhlé klouby, protahuje svaly, zvyšuje rozsah pohybu a snižuje psychický stres. Dobře se hodí pro lidi s objemnějším množstvím svalové či tukové tkáně a to díky možnosti variabilní možnosti tlaku na tělo, dle použité techniky či "školy". Hodí všem těm, kterým snesou větší tlak na tělo.

Nevýhody

Neporadí si se svalovým stresem stejně tak šikovně, jako thajská olejová masáž, která se také více hodí pro lidi, kteří jsou přecitlivělý na bolest či jsou také "začátečníky" na thajské masáže. Problematické části totiž mohou bolet, ale to se časem spraví.

Shrnutí

Jedná se tedy více o regenerační masáž. Pro samotnou relaxaci se moc nehodí, protože je v ní více manipulace s tělem masírovaného. Někdo takovou masáž vnímá jako více bolestivou, ale to jsou jen "problematická" místa, které musí projít masáží, aby se zregenerovala. Ten, kdo tuto masáž někdy vyzkoušel a nazval jí lámací, tak dost možná se cítil, jako by nejspíše s ním něco nebylo v pořádku.  Ostatně to si někdo z nás někdy nedokáže moc připustit a raději tuto thajskou masáž nazve "lámací".

Pro zajištění nejlepšího toku tok energie v těle a thajského pojetí pohledu thajských masérů na tělo jako celek, se tato masáž provádí od "paty až k hlavě".